Nowy numer 25/2021 Archiwum

Śląskie. Wydobycie w kopalniach wznowione. Zdrowe prawie 90 proc. załogi Polskiej Grupy Górniczej

Kopalnie Polskiej Grupy Górniczej, w których ze względu na epidemię koronawirusa wstrzymano wydobycie, dziś wróciły do normalnej pracy. Większość pracowników 10 zakładów górniczych jest już zdrowa.

Chodzi o 10 zakładów górniczych, w których wstrzymano wydobycie. Pracownicy przeszli testy na koronawirusa i przebywali na w kwarantannie. Teraz mogą wracać do pracy.

Do tej pory wyzdrowiało już 88 proc. załogi. Całość załogi wyzdrowiała m.in. w ruchach wydobywczych Pokój i Wesoła. Prawie wszyscy wyzdrowieli tez w kopalniach; Sośnica, Ruch Jankowice oraz Murcki-Staszic.

Przypomnijmy, że ograniczenie produkcji objęło 10 zakładów górniczych PGG S.A.: Bolesław Śmiały w Łaziskach Górnych, Piast w Bieruniu, Ziemowit w Lędzinach, Halemba i Pokój w Rudzie Śląskiej, Chwałowice w Rybniku, Marcel w Radlinie, Rydułtowy w Rydułtowach, Mysłowice-Wesoła w Mysłowicach oraz Wujek w Katowicach.

Władze Polskiej Grupy Górniczej zapewniają, że epidemię udało się opanować. Od pierwszych dni maja w firmie wykonanych zostało aż 50641 badań na COVID-19.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama