Nowy numer 23/2023 Archiwum

Katowice, Tychy. Koleje Śląskie wydłużają składy pociagów

W związku z podmyciem wiaduktu na głównej trasie z Katowic do Tychów regionalny przewoźnik podjął decyzje o zwiększeniu możliwości przewozu pasażerów w dwóch porannych pociągach.

Od soboty główna trasa łącząca Katowice i Tychy - DK86 jest awaryjnie zamknięta. Wszystko z uwagi na podmycie wiaduktu na przebudowywanym odcinku drogi krajowej nr 86 w katowickim Giszowcu. Wyłączenie z ruchu oznacza ogromne problemy komunikacyjne dla Katowic oraz połączenia tego miasta z Tychami i południową częścią woj. śląskiego.

Na sytuację zareagował kolejowy przewoźnik, należący do samorządu woj. śląskiego. Jak podały na swoim facebookowym profilu Koleje Śląskie, w związku z utrudnieniami na DK86 pociągi: z Tychów odjeżdżający o godz. 7.05 i ze stacji Tychy Lodowisko odjeżdżający o godz. 6.39, zostaną wydłużone o dodatkową jednostkę.

Uszkodzonym teraz wiaduktem dawnej jezdni wschodniej drogi nr 86 (w Katowicach ten odcinek to ul. Pszczyńska) od kilku miesięcy odbywał się cały ruch w obie strony – według tymczasowej organizacji na czas prac. Dawna jezdnia zachodnia wraz z obiektami inżynieryjnymi została już rozebrana – w jej miejscu powstaje nowa infrastruktura.

Władze miasta sygnalizowały, że część elementów konstrukcji, po której przebiega jezdnia wschodnia, podmyły przechodzące nad regionem w piątek ulewy, następnie podparcie jednego z przęseł obsunęło się. W najbliższym tygodniu specjaliści mają badać konstrukcję i ustalać termin, w którym ew. można będzie przywrócić ruch.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast