Reklama

Pyrzowice. Nowe połączenia LOT i reżim sanitarny na lotnisku

10 nowych, regularnych tras z Katowice Airport zapowiedziały PLL LOT na lato 2020. Jednocześnie obsługa pasażerów w regionalnym porcie odbywa się z zachowaniem wszelkich procedur bezpieczeństwa.

W Katowice Airport obsługa pasażerów odbywa się zgodnie z nowym reżimem sanitarnym. Zgodnie z nowymi regulacjami ograniczona została liczba osób, które mogą przebywać w terminalach pasażerskich, wyłączenie do klientów linii lotniczych, pracowników lotniska oraz członków załóg statków powietrznych. Oznacza to m.in., że odprowadzający lub oczekujący na przylot podróżnych nie będą wpuszczani przez obsługę portu do wnętrza terminali. Wyjątek stanowią osoby, które towarzyszą pasażerom wymagającym specjalnej opieki.

Istotną zmianą wynikającą z nowego reżimu sanitarnego jest kontrola temperatury ciała każdego pasażera wylatującego. Ponadto wszystkie osoby przebywające wewnątrz terminali pasażerskich muszą obowiązkowo nosić maseczki. Do dyspozycji pasażerów nieposiadających maseczek udostępnione zostały  automaty, w których – oprócz wspomnianych maseczek – zakupić można jednorazowe rękawiczki ochronne oraz płyn do dezynfekcji.

W trakcie przebywania na lotnisku obowiązuje zasada zachowywania dystansu fizycznego minimum 1,5 metra. Przypominają o tym stosowne ikonografiki, rozmieszczone przed stanowiskami odprawy biletowo-bagażowej, kontrolą bezpieczeństwa, bramkami do boardingu oraz przy karuzelach do odbioru bagażu rejestrowanego. Emitowane są także komunikaty głosowe z prośbą o zachowanie odpowiedniego dystansu. Jednocześnie warto podkreślić, że – celem zmniejszenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa – wnętrza terminali pyrzowickiego lotniska są regularnie dezynfekowane. Stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, bramki do boardingu oraz informacja lotniskowa zostały wyposażone w przeźroczyste ścianki, oddzielające pracowników lotniska od podróżnych.

W ramach nowego reżimu sanitarnego, firmy odpowiadające za obsługę naziemną statków powietrznych stosują procedurę boardingu strefowego pasażerów. W przypadku, gdy w ramach tej procedury wykorzystywane są autobusy, wówczas pod uwagę brana jest zwiększona ich liczba w celu dostosowania się do zasady dystansu pomiędzy pasażerami. Dodatkowo na pokładzie statku powietrznego podróżny ma obowiązek wypełnienia Karty Lokalizacyjnej Pasażera, którą należy oddać po zakończeniu lotu. Po przylocie i odebraniu bagażu, pasażerowie proszeni są o jak najszybsze opuszczenie lotniska. Przygotowanie pyrzowickiego lotniska do nowego reżimu potwierdził audyt Urzędu Lotnictwa Cywilnego, który został przeprowadzony pod koniec maja 2020 roku.

Do tych wszystkich zasad będą musieli się stosować również pasażerowie nowych kierunków, które na lato 2020 zapowiedziały PLL LOT. Z Pyrzowic wystartują samoloty do aż 6 greckich lokalizacji (m.in. Salonik czy Heraklionu) oraz do Hiszpanii, Bułgarii, Chorwacji i Albanii. Połączenia będą się odbywać w wyznaczone dni tygodnia. - Cieszymy się, że Polskie Linie Lotnicze LOT tak dynamicznie zwiększają swoją ofertę w Katowice Airport. Z Pyrzowic na wypoczynek latamy nie tylko z biurami podróży, z każdym rokiem coraz popularniejsze jest indywidualne organizowanie urlopu w oparciu o dostępną siatkę połączeń regularnych. Tegoroczna, wakacyjna oferta PLL LOT znakomicie to ułatwi. Wierzymy, że międzynarodowe połączenia narodowego przewoźnika zagoszczą w Katowice Airport także w dłuższej, nie tylko wakacyjnej perspektywie - mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej Katowice Airport.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..