Nowy numer 39/2023 Archiwum

Jakub Chełstowski: Zamknięcie granicy przez Czechów jest niezrozumiałe

Zamknięcie granicy przez Czechów jest niezrozumiałe - ocenił na antenie Radia eM Jakub Chełstowski. Marszałek woj. śląskiego wyjaśnił, że jego rozmowy z władzami kraju morawsko-śląskiego wskazują na wolę współpracy, ale władze centralne w Pradze wciąż podtrzymują zakaz wjazdu dla mieszkańców woj. śląskiego.

Marszałek podkreślił, że zachorowalność na SARS-CoV-2 jest po naszej stronie granicy niższa niż w kraju morawsko-śląskim. Wyraził przekonanie, że wynik w najbliższy poniedziałek będzie bardzo pozytywny dla Śląskiego i przyniesie zmianę nastawienia władz Republiki Czeskiej. Jakub Chełstowski zaznaczył, że mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego mają prawo wreszcie odwiedzić swoją rodzinę po drugiej stronie granicy.

Gość „Rozmowy poranka” wyraził duże zadowolenie z udzielonego przez Sejmik Woj. Śląskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu województwa za 2019 r. Zauważył, że dzięki efektywnemu zarządzaniu udało się zrealizować zadania na poziomie ponad 90% co jest najlepszym wynikiem od wielu lat, zarząd województwa uniknął też zaciągania kredytów. Marszałek zapowiedział, że z uzyskanej rezerwy budżetowej trzeba będzie wesprzeć szpitale i Koleje Śląskie.

Jakub Chełstowski podkreślił znaczenie pomocy, jaką władze województwa oferują szpitalom, także powiatowym, które nie podlegają urzędowi marszałkowskiemu. Przypomniał, że z inicjatywy radnych PiS sejmik ustanowił solidarnościowy program wsparcia dla gmin, w ramach którego do szpitali ma trafić w sumie 12 mln zł.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast