Nowy numer 49/2023 Archiwum

Kuria w Katowicach zamknięta przez COVID-19

Kuria Metropolitalna w Katowicach została zamknięta do odwołania. U jednej z zatrudnionych w niej osób wykryto zakażenie koronawirusem.

Informacja, że jedna z osób zatrudnionych w kurii ma pozytywny wynik badania na COVID-19 dotarła do kurii w poniedziałek 15 czerwca.

"W związku z zaistniałą sytuacją, po konsultacji z Sanepidem, Kuria Metropolitalna podjęła natychmiastowe działania przewidziane zarządzeniami służb sanitarnych; jest z nimi w kontakcie i realizuje wszystkie ich zalecenia, w tym dotyczące kwarantanny i dozoru sanitarnego" - czytamy w komunikacie biskupa Grzegorza Olszowskiego, moderatora Kurii Metropolitalnej w Katowicach.

Z powodu wykrycia zakażenia kuria będzie nieczynna aż do odwołania. Ci z pracowników kurii, którzy mieli bezpośredni kontakt z osobą zakażoną COVID-19, zostali poddani kwarantannie.

- Cały czas na bieżąco współpracujemy z Sanepidem. Dalsze działania i czas kwarantanny będą uzależnione od decyzji służb sanitarno-epidemiologicznych, które monitorują rozwój sytuacji - mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik arcybiskupa katowickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy