Bp Marek Szkudło: Modlitwa o ustanie pandemii niech nadal trwa

- Modlitwa o ustanie pandemii niech nadal trwa - zaapelował na antenie Radia eM bp Marek Szkudło, przypominając, że codziennie o 20.30 odbywają się modlitwy w tej intencji w wielu miejscach, przede wszystkim w domach.

Biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej zaprosił wszystkich wiernych do udziału we Mszach św. w kościołach, przypominając, że metropolita katowicki zniósł z dniem 6 czerwca dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Dodał też, że m.in. została także przywrócona posługa służby liturgicznej ołtarza w archidiecezji.

Maturzystów bp Marek Szkudło zaprosił do wspólnej modlitwy w najbliższą niedzielę (7 czerwca). Zamiast tradycyjnej pielgrzymki na Jasną Górę mają oni do wyboru jedno z czterech miejsc, gdzie będą sprawowane w ich intencji Msze św. pod przewodnictwem biskupów. Są to kościoły: katedralny pw. Chrystusa Króla w Katowicach, bazylika św. Antoniego w Rybniku, bł. Karoliny w Tychach i bazylika NMP w Piekarach Śląskich.

Nawiązując do pielgrzymki mężczyzn do Piekar Śląskich przed tygodniem, bp Marek Szkudło powiedział, że czuł niedosyt z powodu braku tysięcy pielgrzymów, ale podobnie jak zwykle modlitwie towarzyszyły intencje społeczne.

"Rozmowa poranka" do posłuchania:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..