Nowy numer 30/2021 Archiwum

Region. Konkurs literacki na temat rodziny

Mimo że pandemia uniemożliwiła organizację spotkań, XIII Metropolitalne Święto Rodziny rozpoczęło się zgodnie z planem. Jednym z wydarzeń jest konkurs literacki.

Historie rodzinne powiązane z hasłem XIII Metropolitalnego Święta Rodziny - "Rodzina przestrzenią spotkania" - to temat konkursu literackiego. Krótkie teksty prozatorskie powinny opisywać historie rodzinne związane z małymi ojczyznami. Teksty nagrodzone w konkursie znajdą się w książce, która zostanie wydana w przyszłym roku. Organizatorem jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia, natomiast instytucje prowadzące to Biblioteka Śląska w Katowicach oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu.

"To właśnie w Rodzinie spotykają się pokolenia, wymienia się doświadczenia, wzrasta się we wspólnym budowaniu świadomości i odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka. Spotkanie to nawiązywanie relacji, to wzajemne ubogacanie się i wspieranie. Prawdziwe i autentyczne spotkania zmieniają nasze życie. Mamy nadzieję, że refleksja nad Rodziną będzie inspiracją dla przygotowywanych prac literackich" - czytamy w regulaminie.

Każdy uczestnik może nadesłać tylko jeden tekst o objętości nie większej niż 10 stron maszynopisu. Praca musi być przygotowana w edytorze tekstowym i spełniać następujące wymagania, jeżeli chodzi o formatowanie: czcionka Times New Roman 12, marginesy 2,5 cm, odstępy między wierszami 1,5. Termin nadsyłania prac: 31 sierpnia 2020. Należy je dostarczyć do Biblioteki Śląskiej lub zabrzańskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Szczegółowe wytyczne są dostępne na stronach obu bibliotek.

O rozpoczęciu XIII Metropolitalnego Święta Rodziny w katowickiej katedrze przeczytasz tu: Jubileusze małżeńskie w katedrze

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama