Nowy numer 22/2020 Archiwum

Jezus w monstrancji z Medjugorje - od piątku w Piekarach

Ta monstrancja będzie w Piekarach "przejazdem". Docelowo zostanie wkomponowana w ołtarz w Medjugorje.

Na całym świecie ma być 12 takich ołtarzy, przed którymi będzie trwała wieczysta adoracja w intencji pokoju. Wykonują je polscy artyści.

Liczba 12 nawiązuje do 12 gwiazd w koronie Maryi. Wśród tych miejsc są m.in. sanktuarium w Kibeho w Rwandzie, gdzie ćwierć wieku temu doszło do ludobójstwa, słynna Grota Mleczna w Betlejem, Namyang w Korei Południowej, Oziornoje w Kazachstanie czy polski Niepokalanów.

W bazylice piekarskiej monstrancja zatrzyma się w drodze do Medjugorje. Tam monstrancja "Królowej Pokoju" zostanie wkomponowana w ołtarz w kaplicy wieczystej adoracji.

W bazylice w Piekarach Śląskich monstrancja zatrzyma się na czas od 22 maja do początku czerwca. Jezusa Eucharystycznego będzie można adorować od 10.30 do 18.00, a w Triduum poprzedzające modlitwę mężczyzn i młodzieńców (28-30 maja) - od 10.30 do 21.00.

W programie Triduum:

10.00 - Eucharystia i Różaniec (cz. I) w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu N. M. P.;

12.00 - Regina Coeli i Różaniec (cz. II) w intencji pokoju na świecie;

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia i Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.;

17.30 - Różaniec (cz. III) w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych;

18.00 - Eucharystia, konferencja maryjna, Litania do Matki Bożej Piekarskiej, modlitwa do Matki Bożej Lekarki i Regina Coeli;

20.30 - Różaniec (cz. IV) w intencji ustania epidemii koronawirusa, Litania Loretańska i Apel Jasnogórski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama