Nowy numer 22/2020 Archiwum

Katowice. Ostatnie dni zgłoszeń do Katowickiego Chóru Wirtualnego

Niezwykłe przedsięwzięcie muzyczne - z okazji stulecia wybuchu II Powstania Śląskiego powstaje wirtualny chór. Każdy może do niego dołączyć.

Nie trzeba mieć doświadczenia, ani znać nut. Wystarczą dobre chęci i... dostęp do internetu. "Wszystkiego nauczymy się razem, krok po kroku, za pomocą instruktażowych filmów" - zapewniają organizatorzy. Na profilu YouTube Katowicki Chór Wirtualny umieszczona jest seria filmów instruktażowych i lista pieśni powstańczych.

Aby zgłosić swój akces do chóru, do 24 maja należy przesłać nagranie pieśni "Czemu płaczesz ty, powstańcze". "Wyślij nam na chor@miasto-ogrodow.eu Twoje zdjęcie i nagranie audio (dokonane dyktafonem telefonu komórkowego lub rejestratorem głosu w komputerze) wybranego przez Ciebie głosu (najwyższy, środkowy, najniższy) wybranej (a najlepiej każdej!) z pieśni. Nagrywaj, śpiewając z wzorcowym nagraniem w słuchawkach – to ułatwi złożenie wszystkich głosów w całość w jednym tempie. Będziemy wdzięczni zwłaszcza za niższe głosy, gdyż to one tworzą całą harmonię utworu" - czytamy w instrukcji.

Wszelkie potrzebne informacje są dostępne na stronie: Katowice Miasto Ogrodów.

Katowicki Chór Wirtualny: "Czemu płaczesz ty powstańcze" - I głos
Katowice Miasto Ogrodów
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama