Reklama

Katowice. Śpiewają i proszą o oddech

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego wspólnie z opiekunem ks. Grzegorzem Polokiem prowadzą zbiórkę, której celem jest zakup respiratora. Urządzenie ma trafić do katowickiego Szpitala OO. Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach.

Jeśli będzie trzeba się dzielić oddechem, znajdź usta, co dadzą tlen jak pocałunek (…) Poratuj mnie – śpiewa Paweł Płoskoń.

Utwór „Modlitwa o tlen” to wsparcie zbiórki prowadzonej z myślą o szpitalu ojców bonifratrów w Katowicach. O akcji pisaliśmy tu: Trwa zbiórka na respirator

Jej celem jest zakup specjalistycznych respiratorów, które nie tylko pomogą w walce o życie pacjentów zaatakowanych przez COVID-19, ale także w następnych latach posłużą rzeszom innych. Rocznie na oddziale intensywnej terapii szpital udziela pomocy ok. 95 osobom.

Pierwszy utwór, który był wsparciem zbiórki nagrał Chór Uniwersytetu Ekonomicznego. „Aniołem być” muzycy nagrali w swoich domach.

Obecnie akcję promują twórcy muzyki liturgicznej. Paweł Płaskoń jest inicjatorem „Projektu: Antyfona”. Słowa napisał Mateusz Czajka. – Utwór promujący akcję wskazuje na to, że omijanie głębszego spojrzenia na trudne tematy prowadzi do łatwo sprzedających się banałów, takich jak: "wszystko będzie dobrze" czy "kiedyś wyjdzie słońce". Aby w to uwierzyć, konieczne jest przejście nie zawsze wygodnej drogi. Żeby miało to sens, powinno się to realizować w postawie pełnej otwartości na wyzwanie, jakim jest wzięcie na siebie odpowiedzialności za siebie i innych – opisują swoje dzieło. – Zbiórka na respirator dla Aniołów Stróżów daje każdemu z nas możliwość czynienia dobra. Tak ważne jest, aby tej szansy nie zmarnować – dodają.

Swoje wsparcie na ten cel można przekazać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Kwota, jaka została wyznaczona za cel to 140 tys. zł. Do 23 kwietnia udało się zgromadzić 51 740 zł. Akcja została przedłużona i 17.05 na konto wypłynęło 36 proc. potrzebnej sumy, czyli 32 465 zł (teraz celem jest brakujące 88 260 zł). Link do zrzutki: #RespiratorDlaAniolowStrozow

Modlitwa o tlen
Kinga Norberczyk
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..