Nowy numer 29/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Zachęcam do solidarności z górnikami wyrażającej się w modlitwie

Zachęcam do solidarności z górnikami wyrażającej się w modlitwie - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Dodał, że otrzymał wiele wyrazów solidarności z całej Polski.

Metropolita Katowicki mówił także o jutrzejszych (16.05) święceniach prezbiteratu w archidiecezji katowickiej. – Cieszymy się każdym powołaniem i prosimy o modlitwę o nowe – mówił arcybiskup. Prosił też o modlitwę o zachowanie powołań, bo w kapłaństwie, tak jak w małżeństwie zdarzają się kryzysy.

Abp Skworc przypomniał też postać bp. Arkadiusza Lisieckiego, którego 90. rocznica śmierci przypadała 13 maja. Wspomniał jego decyzję o budowie w Katowicach katedry, która miała zjednoczyć wiernych, a także jego troskę o księży, czego wyrazem był wysiłek dokończenia budowy śląskiego seminarium duchownego w Krakowie. Hasłem przewodnim bp. Lisieckiego – jak przypomniał metropolita – były słowa z modlitwy arcykapłańskiej Chrystusa „Ut unum sint”. – Modlimy się o jedność Kościoła, ale także naszego społeczeństwa, które jest chrześcijańskie – mówił arcybiskup.

– Pamiętajmy, że na urodziny się idzie – mówił też metropolita, zapraszając do świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w kościołach. Zwrócił przy okazji uwagę na zwiększenie limitu osób przebywających w świątyni – obecnie może to być 1 osoba na 10 m².

Cała „Rozmowa poranka”:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama