Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Zachęcam do solidarności z górnikami wyrażającej się w modlitwie

Zachęcam do solidarności z górnikami wyrażającej się w modlitwie - mówił w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Dodał, że otrzymał wiele wyrazów solidarności z całej Polski.

Metropolita Katowicki mówił także o jutrzejszych (16.05) święceniach prezbiteratu w archidiecezji katowickiej. – Cieszymy się każdym powołaniem i prosimy o modlitwę o nowe – mówił arcybiskup. Prosił też o modlitwę o zachowanie powołań, bo w kapłaństwie, tak jak w małżeństwie zdarzają się kryzysy.

Abp Skworc przypomniał też postać bp. Arkadiusza Lisieckiego, którego 90. rocznica śmierci przypadała 13 maja. Wspomniał jego decyzję o budowie w Katowicach katedry, która miała zjednoczyć wiernych, a także jego troskę o księży, czego wyrazem był wysiłek dokończenia budowy śląskiego seminarium duchownego w Krakowie. Hasłem przewodnim bp. Lisieckiego – jak przypomniał metropolita – były słowa z modlitwy arcykapłańskiej Chrystusa „Ut unum sint”. – Modlimy się o jedność Kościoła, ale także naszego społeczeństwa, które jest chrześcijańskie – mówił arcybiskup.

– Pamiętajmy, że na urodziny się idzie – mówił też metropolita, zapraszając do świętowania 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w kościołach. Zwrócił przy okazji uwagę na zwiększenie limitu osób przebywających w świątyni – obecnie może to być 1 osoba na 10 m².

Cała „Rozmowa poranka”:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama