Nowy numer 30/2021 Archiwum

Archidiecezja. Franciszkańska akcja powołaniowa

Trwa Tydzień Modlitw o Nowe Powołania. Ojcowie franciszkanie przygotowali z tej okazji serię filmów.

Brat Albert chciał być Mitchem ze "Słonecznego patrolu". Mieć ładne koleżanki, pracować na plaży i strzec ludzkiego życia. Brat Pio chciał być jak Tsubasa. Kariera piłkarza to był cel jego życia. Ojciec Euzebiusz chciał być chirurgiem lub tancerzem. Wszyscy trzej są franciszkanami i dzielą się swoim świadectwem. To przedsięwzięcie przygotowane z okazji Tygodnia Modlitw o Nowe Powołania w Kościele.

W filmach z serii "I jestem" przedstawiona jest droga powołania. To również zachęta, by otoczyć modlitwą osoby duchowne. "Propozycja ta jest skierowana do każdego, komu bliska jest odpowiedzialność o nowe powołania. Do tej wspólnoty modlitewnej może się włączyć każdy, kto pragnie dzielić się darem modlitwy i w ten sposób przyczyniać się do krzewienia kultury powołań" – piszą na swojej stronie ojcowie.

"Duchową opieką chcemy ogarnąć wszystkich kapłanów, braci zakonnych, seminarzystów, juniorystów, nowicjuszy, postulantów oraz Braci zaangażowanych w duszpasterstwo młodzieżowo-powołaniowe naszej Prowincji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z siedzibą w Katowicach-Panewnikach" – czytamy.

Filmy można oglądać na facebookowym profilu Franciszkańskiego Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego oraz kanale YouTube.

I JESTEM - Świadectwo br. Alberta Koguta OFM jak nie został Mitchem ze Słonecznego Patrolu.
FCMP Trzej Towarzysze
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama