Nowy numer 30/2021 Archiwum

Katowice. Rowery miejskie od środy 6 maja

System wypożyczalni był gotowy do otwarcia już 1 kwietnia. Nie udało się to jednak z uwagi na centralne rozporządzenie. Teraz transport na dwóch kołach ma być alternatywnym sposobem poruszania się po mieście.

Uruchomienie wypożyczalni rowerów wiąże się z nowymi obowiązkami, jakie zostały nałożone na operatora systemu: pojazdy będą dezynfekowane dwa razy dziennie - Mówi Ewa Lipka, rzeczniczka Urzędu Miasta w Katowicach:

Agata Nurek / Radio eM

Ewa Lipka przypomina również, że rower można wypożyczyć za pomocą aplikacji na swoim smartfonie.

- W Katowicach rowery w zeszłym sezonie wypożyczono ponad 260 tys. razy. To pokazuje, że sprawdza się nasza strategia ukierunkowana na wykorzystywanie jednośladów zarówno w celu rekreacyjnym, jak i transportowym, dlatego przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa postanowiliśmy je jak najszybciej uruchomić - dodaje prezydent Marcin Krupa.

Od 6 maja dla użytkowników będzie dostępnych 61 punktów wypożyczania, które finansuje Urząd oraz 9 stacji partnerskich. Na ulice wyjedzie ponad 650 rowerów, w tym 20 cargo, w których można przewozić ładunek do 100 kg. Dodatkowo miasto zapowiada rozbudowę systemu w czasie sezonu: 5 nowych stacji powstanie na pewno jeszcze przed wakacjami. Zaplanowane stacje znajdą się w czterech dzielnicach: Śródmieściu (1), Osiedlu Paderewskiego-Muchowcu (1), Dębie (2) i Bogucicach (1).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama