Nowy numer 43/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Długi weekend bez realizacji naszych planów to także jakaś forma pokuty

- Długi weekend bez realizacji naszych planów to także jakaś forma pokuty - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc. Podkreślił pokutny charakter jutrzejszego (1.05) piątku.

Metropolita katowicki przypomniał, że będzie to pierwszy piątek miesiąca i zaapelował o ofiarowanie jutro w duchu wynagradzającym naszych rozmaitych obowiązków. Wyraził przekonanie, że wielu ludzi odpowie na ten apel.

Na nadchodzące uroczystości Matki Bożej Królowej Polski i Święto Konstytucji abp Skworc zachęcił do modlitwy za ojczyznę i do duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę. Przypomniał, że wtedy przypada też rocznica wybuchu III powstania śląskiego.

- Potrzebny jest głos proroka. Nie możemy być ludźmi małej wiary, że te słowa będą nieskuteczne - tak z kolei arcybiskup skomentował przesłanie Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, która wezwała ostatnio polityków do wspólnego stanowiska w sprawie wyborów prezydenckich. Zauważył, że dokument nosi tytuł "Pokój tobie, Polsko!" i podkreślił, że właśnie pokoju dziś Polska potrzebuje. Zapowiedział, że jego tekst zostanie odczytany w niedzielę w kościołach archidiecezji katowickiej.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama