Region. Powstaje "Śląski pakiet dla turystyki"

Program wspierający lokalnych przedsiębiorców z branży turystycznej zainicjował marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski. Jego zakładana wartość to 3,5 mln zł.

Kampanie Społeczne, Wsparcie Wydarzeń Turystycznych, Wsparcie Turystyki Zorganizowanej, Wsparcie Marek i Produktów Turystycznych, Wsparcie Infrastruktury Turystycznej - to podstawowe obszary działalności, jakie wskazuje zainicjowany program. - Turystyka jest jedną z branż, w którą koronawirus uderza najbardziej. Przedsiębiorcy potrzebują wsparcia, które pozwoli im szybko odzyskać klientów. Śląski Pakiet dla Turystyki jest odpowiedzią samorządu województwa na kryzys w branży turystycznej. Przedstawione propozycje mają na celu wsparcie naszych przedsiębiorców poprzez stymulację popytu na usługi turystyczne. Wspierając i promując obiekty oraz atrakcje turystyczne, chcemy pomóc jak najszybciej odbudować rynek turystyczny województwa śląskiego, który ma ogromny potencjał. Mam nadzieję, że dzięki temu po zakończeniu epidemii mieszkańcy regionu i turyści chętnie będą korzystać z bogatej oferty turystycznej - tłumaczy marszałek Chełstowski.

W planach jest m.in. stworzenie kampanii społecznych skierowanych zarówno do mieszkańców regionu (np. #SlaskieSmakiNaWynos - Śląska Organizacja Turystyczna gromadzi oferty obiektów gastronomicznych należących do Szlaku Kulinarnego "Śląskie Smaki"), producentów śląskich produktów tradycyjnych, którzy oferują swoje produkty na wynos (zgodnie z możliwością prowadzenia tego rodzaju działalności w okresie epidemii), jak i całej Polski (#SlaskieZapraszamy - kampania będzie zachęcać do wychodzenia z domu i korzystania z atrakcji turystycznych województwa śląskiego, gastronomii, szlaków). Propozycje mają również zachęcić odbiorców do aktywności - zgodnie z założeniem projektu #Slaskiepokoronie zostanie ogłoszony konkurs dla turystów z pierwszej wycieczki turystycznej po pandemii koronawirusa z terenu województwa śląskiego. Najciekawsze filmiki zostaną nagrodzone.

Dodatkowo program przewiduje wsparcie finansowe dla organizatorów wydarzeń turystycznych w województwie śląskim. Będą one udzielane w ramach zadań własnych Departamentu Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz w ramach zadań w zakresie upowszechniania turystyki, jako dotacje celowe z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, udzielone organizacjom pozarządowym. Na pomoc mogą liczyć również organizatorzy turystyki zorganizowanej oraz marki i produkty turystyczne z województwa śląskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..