Nowy numer 38/2023 Archiwum

Borowa Wieś. Trwa zbiórka na ośrodek Miłosierdzie Boże

Potrzebne rękawiczki, specjalistyczne maski i kombinezony - ośrodek prosi o pomoc w związku z pandemią koronawirusa.

Zakażonych koronawirusem jest 6 osób. Jak podali przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Mikołowie: "Cztery zakażone koronawirusem podopieczne przebywają na terenie mikołowskiego Ośrodka i są w izolacji, jedna hospitalizowana jest w Szpitalu Zakaźnym w Raciborzu. Opłacone przez Starostwo Powiatowe testy potwierdziły u nich obecność wirusa SARS-CoV-2. Dyrektor Ośrodka Dariusz Latos podkreśla, że źródłem zakażenia była stacja dializ w Rudzie Śląskiej. To właśnie tam jedna z podopiecznych Ośrodka w Borowej Wsi z powodu niewydolności nerek była poddawana zabiegom. Po powrocie z dializy zaraziła kolejnych 5 osób. Cały Ośrodek w Borowej Wsi jest obecnie objęty kwarantanną. Znajduje się w nim 150 osób niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Opiekuje się nimi 20 pracowników".

Wszyscy, którzy chcą przekazać wsparcie dla ośrodka, mogą to zrobić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. "Musimy tę walkę wygrać w jednym, wspólnym i zgodnym szeregu. Ci Niepełnosprawni nas bardzo potrzebują. Prosimy o wpłaty na zakup potrzebnych rzeczy. Koszt pudełka lateksowych rękawiczek to 50 zł, jednej maski, która przy wirusie jest jednorazowa - 100 zł. :( Potrzeba jest wielka... Większe od niej mogą być tylko nasze serca" - piszą organizatorzy zbiórki.

Aby znaleźć akcję, wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "Z pomocą dla przyjaciół z Borowej Wsi" lub kliknąć w link: zrzutka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast