Region. Działalność izb przyjęć w Wodzisławiu i Rydułtowach wznowiona

Do pracy wróciły izby przyjęć, oddziały chorób wewnętrznych w Wodzisławiu Śląskim i w Rydułtowach oraz oddział neurologiczny z pododdziałem udarowym w Wodzisławiu.

Przerwa w działaniu szpitali w ostatnich tygodniach wynikała z potwierdzenia koronawirusa u 75 pracowników i pacjentów wodzisławskiej placówki.

Jak podało wodzisławskie Starostwo Powiatowe, w ramach tamtejszej izby przyjęć będzie działać również wodzisławskie laboratorium urazowo-ortopedyczne, jednak bez możliwości hospitalizacji pacjentów na oddziale chirurgii urazowo-ortopedycznej.

Oddziały zabiegowe - oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, ginekologiczno-położniczy oraz oddział anestezjologii i intensywnej terapii, a także oddział neonatologiczny - będą sukcesywnie uruchamiane później, po zakończeniu na tych oddziałach dochodzenia epidemiologicznego i po powrocie do pracy personelu objętego kwarantanną.

W wodzisławskim szpitalu od 30 marca do 16 kwietnia potwierdzono 75 przypadków zakażenia koronawirusem - dotyczyło to 26 pacjentów i 49 osób personelu medycznego. Zakażeni pacjenci byli sukcesywnie przewożeni do szpitali jednoimiennych w Raciborzu i w Tychach, a personel odizolowano.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..