Nowy numer 3/2021 Archiwum

Region. Maseczki dla mieszkańców

Od dziś obowiązkowe jest noszenie maseczek ochronnych. Miasta postanowiły wspomóc mieszkańców.

W Świętochłowicach prezydent Daniel Beger postanowił przekazać kilka tysięcy maseczek dla seniorów. Dystrybuują je m.in. on sam oraz strażnicy miejscy w okolicach większych sklepów, w godzinach otwarcia dla seniorów (10-12). – Wiele osób ma problem z zakupem środków ochrony osobistej ze względu na ich dostępność oraz cenę. Dlatego kolejnym działaniem zmierzającym do poprawy bezpieczeństwa epidemicznego w Świętochłowicach jest zaopatrzenie mieszkańców w maseczki wielorazowego użytku. Grupą, którą chcemy chronić w szczególny sposób, są osoby starsze, bo to one właśnie są najbardziej narażone na zakażenie koronawirusem – podkreśla prezydent Beger. Jednocześnie na stronie internetowej jest dostępna szczegółowa instrukcja, jak korzystać z maseczki wielorazowej.

Maseczki wśród mieszkańców dystrybuuje również Urząd Miasta w Siemianowicach. W czwartek od 15.30 będą rozdawane w 5 punktach, m.in. na osiedlu Młodych czy w Michałkowicach. 10 tys. sztuk trafi do najbardziej potrzebujących. Szczegółowe informacje o miejscach, w których dostępne będą maseczki, są na stronie internetowej Urzędu Miasta.

W stolicy województwa do działania ruszył Teatr Śląski. Krawcowe, które na co dzień zajmują się kostiumami, szyją teraz maseczki. Wśród widzów i przechodniów dystrybuuje je dyrektor teatru Robert Talarczyk.

W działania włączają się również podmioty komercyjne. W Katowicach maseczki mieszkańcom rozdają przedstawiciele jednej z galerii handlowych.

Natomiast w Chorzowie o obowiązku noszenia maseczki symbolicznie przypomina mieszkańcom... Gerard Cieślik. Jego pomnikowi, który znajduje się u szczytu ul. Wolności, zakryto usta i nos.

Region. Maseczki dla mieszkańców   W Chorzowie o maseczkach przypomina najbardziej znany piłkarz, pochodzący z tego miasta. Miasto Chorzów /FB
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama