Nowy numer 20/2024 Archiwum

Katowice. Potrzebni są lekarze ochotnicy

O dobrowolne zgłaszanie się lekarzy różnych specjalizacji do pracy w szpitalach apeluje prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Powód: dramatyczne braki kadrowe w związku z epidemią.

Z tym apelem do lekarzy zwrócił się dr n. med. Tadeusz Urban, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach. Zaznaczył, że jego apel nie dotyczy lekarzy powyżej 60. roku życia, wychowujących dzieci do lat 18 oraz ciężarnych.

"Potrzebni są lekarze-ochotnicy, którzy podejmą (...) pracę w czasie epidemii. Znajdujemy się w sytuacji nadzwyczajnej, dla nas lekarzy nastał czas próby. Musimy dowieść, że przysięga Hipokratesa wypowiadana na początku naszej drogi zawodowej wciąż jest aktualna. Wielu lekarzy pracujących w szpitalach jest dramatycznie przeciążonych, ponieważ większość ich kolegów przebywa w przymusowej kwarantannie i niejednokrotnie nie są w stanie zapewnić ciągłości pracy oddziałów. Wymagają oni Waszego wsparcia i pomocy" - napisał dr Urban.

Dodał, że chciałby uniknąć nakazowego systemu delegowania lekarzy do pracy przez wojewodę śląskiego czy ministra zdrowia. Aby jednak to przymusowe narzędzie nie musiało zostać użyte, potrzebni są lekarze, którzy stawią się na apel.

Pełny tekst apelu prezesa Okręgowej Rady Lekarskiej - na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy