Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Skworc na Wielkanoc: Otwórzmy się na przychodzącego do nas Chrystusa

Abp Wiktor Skworc złożył życzenia wielkanocne wszystkim diecezjanom. W formie wideo opublikowano je na stronie internetowej archidiecezji katowickiej.

Pragnę złożyć wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych roku pańskiego dwutysięcznego dwudziestego - mówi metropolita katowicki. Nawiązuje do tego, że w tym roku święta spędzamy w izolacji. - Tegoroczne święta przeżywamy inaczej. Jesteśmy w naszych domach. Pragnę was bardzo serdecznie pozdrowić.

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał!
Przesłanie abp. Skworca na Wielkanoc w czasie epidemii.
Archidiecezja Katowicka

W przekazanych życzeniach abp Wiktor Skworc zauważa tych, którzy z powodu spełniania swoich obowiązków dzisiaj nie mogą świętować we wspólnotach rodzinnych. - Myślę o wszystkich służbach, szczególnie o służbie zdrowia. Myślę o tych, którzy walczą o życie każdego człowieka, którzy zmagają się z tym zagrożeniem. To przecież oni pomagają dzisiaj cierpiącemu Chrystusowi. Bardzo im serdecznie dziękujemy. To nasze podziękowanie chcemy wyrazić naszą modlitwą - podkreślał w wideo.

- Nasze mieszkania, nasze domy stały się wieczernikami. To do nas pomimo drzwi zamkniętych przychodzi Chrystus z wielkanocnym pozdrowieniem „Pokój wam”. Otwórzmy się na przychodzącego do nas Chrystusa. On przynosi nam nadzieję, radość i pokój. On otwiera przed nami perspektywę nowego życia - zachęcał hierarcha, życząc  pięknych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. - Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza was swoją pomocą i swoją łaską. Niech was obdarzy tym szczególnym darem, jakim jest poczucie sensu. Ono jest nam dzisiaj szczególnie potrzebne - dodał.

- Przyjmijcie proszę serdeczne życzenia wielkanocne: Bożej opieki, dobrego zdrowia oraz pokrzepienia i wytrwałości w tym niełatwym czasie. Nade wszystko życzę Wam i Waszym bliskim rodzinnego pokoju i szczęścia, bezpieczeństwa i wolności od zagrożenia zdrowia - mówił na koniec abp Skworc, zapewniając, że sprawując świętą liturgię w katowickiej Katedrze będzie pamiętał o diecezjanach i ich rodzinach, o wszystkich intencjach, które noszą w sercu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama