Nowy numer 43/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Otwórzmy się na przychodzącego do nas Chrystusa

Do otwarcia się na przychodzącego do nas Chrystusa zachęca metropolita katowicki. Abp Wiktor Skworc złożył życzenia wielkanocne wszystkim diecezjanom.

Wielkanocne życzenia metropolity katowickiego.
Archidiecezja Katowicka

 

- Pragnę złożyć wam wszystkim najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych roku pańskiego dwutysięcznego dwudziestego - mówi metropolita katowicki. Nawiązuje do tego, że w tym roku święta spędzamy w izolacji. - Tegoroczne święta przeżywamy inaczej. Jesteśmy w naszych domach. Pragnę was bardzo serdecznie pozdrowić.

W przekazanych życzeniach abp Wiktor Skworc zauważa tych, którzy z powodu spełniania swoich obowiązków dzisiaj nie mogą świętować we wspólnotach rodzinnych. - Myślę o wszystkich służbach, szczególnie o służbie zdrowia. Myślę o tych, którzy walczą o życie każdego człowieka, którzy zmagają się z tym zagrożeniem. To przecież oni pomagają dzisiaj cierpiącemu Chrystusowi. Bardzo im serdecznie dziękujemy. To nasze podziękowanie chcemy wyrazić naszą modlitwą - podkreślał w wideo.

- Nasze mieszkania, nasze domy, stały się wieczernikami. To do nas pomimo drzwi zamkniętych przychodzi Chrystus z wielkanocnym pozdrowieniem „Pokój wam”. Otwórzmy się na przychodzącego do nas Chrystusa. On przynosi nam nadzieję, radość i pokój. On otwiera przed nami perspektywę nowego życia - zachęcał hierarcha, życząc pięknych, spokojnych Świąt Wielkanocnych. - Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza was swoją pomocą i swoją łaską. Niech was obdarzy tym szczególnym darem, jakim jest poczucie sensu. Ono jest nam dzisiaj szczególnie potrzebne - dodał.

- Przyjmijcie proszę serdeczne życzenia wielkanocne: Bożej opieki, dobrego zdrowia oraz pokrzepienia i wytrwałości w tym niełatwym czasie. Nade wszystko życzę Wam i Waszym bliskim rodzinnego pokoju i szczęścia, bezpieczeństwa i wolności od zagrożenia zdrowia - mówił na koniec abp Skworc, zapewniając, że sprawując świętą liturgię w katowickiej Katedrze będzie pamiętał o diecezjanach i ich rodzinach, o wszystkich intencjach, które noszą w sercu.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama