Nowy numer 2/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych

Modlitwa kapłanów to wyraz troski o wiernych - zapewnił w radiu eM abp Wiktor Skworc. Wielki Czwartek to w Kościele dzień kapłański na pamiątkę ustanowienia tego dnia przez Jezusa sakramentu kapłaństwa.

Metropolita katowicki, odnosząc się do specyficznej sytuacji wywołanej epidemią koronawirusa, podkreślił, że choć kapłani nie mogą się spotkać tradycyjnie w Wielki Czwartek na Mszy Krzyżma Św. w katedrze, to jednak są złączeni w modlitwie. Jest to wyraz ich troski o wiernych. – Tęsknota za spotkaniem w przestrzeni świątyni jest po obu stronach – mówił arcybiskup i dodał, że ten czas to szansa duszpasterska nawiązania i umacniania więzi z parafianami. Przypomniał, że są możliwości rozmawiania z duszpasterzami na skypie lub telefonicznie. – To są nowe formy duszpasterskie, które chcemy wykorzystywać – zaznaczył metropolita.

Abp Wiktor Skworc podziękował księżom z archidiecezji katowickiej za odpowiedź na jego apel o złożenie ofiar w wysokości 500 zł na rzecz doposażenia szpitali jednoimiennych w naszym regionie. Z zadowoleniem powiedział, że dzięki tej zbiórce uda się w znacznym stopniu wspomóc 3 szpitale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama