Nowy numer 43/2020 Archiwum

Mikołaj Konstanty: Nie wykupujmy leków na zapas

- Nie wykupujmy leków na zapas - zaapelował w Radiu eM dr n. med. Mikołaj Konstanty, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Podał przykład paracetamolu, który z dnia na dzień zniknął z aptek.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM wyjaśnił, że stało się to pod wpływem doniesień medialnych, jakoby leki dotychczas stosowane przy COVID-19 były mniej skuteczne niż paracetamol. To spowodowało szturm do aptek po ten lek.

Prezes izby wyjaśnił, że choć w Indiach zmniejszono ilość produkowanej substancji czynnej, o czym donosiły media, to nasi producenci mają zapasy na 2-3 miesiące naprzód.

Mikołaj Konstanty wyraził opinię, że mimo ograniczeń w przemieszczaniu się w czasie pandemii nie powinno się wprowadzać internetowej sprzedaży leków. Zwrócił uwagę na opóźnienia w dostawie innych zamawianych w sieci towarów. W przypadku leków mogłoby to być dramatyczne w skutkach. Zachęcił do dobrosąsiedzkiej pomocy w kupowaniu lekarstw w aptekach. Nie wykluczył dostarczania leków do domów w sytuacjach skrajnych, ale tylko przy wykorzystaniu do tego odpowiednich służb.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama