Nowy numer 22/2020 Archiwum

Abp Skworc: W ciszy otwierajmy się na Boga i na innych

U progu Wielkiego Tygodnia metropolita katowicki zwrócił się do wiernych w specjalnym orędziu online. Wideo zostało opublikowane na stronach archidiecezji.

U progu Wielkiego Tygodnia, który w tym roku Kościół przeżywać będzie w cieniu trwającej epidemii, metropolita katowicki zachęcił do wykorzystania tej szczególnej sytuacji do pogłębienia relacji z Bogiem i najbliższymi, z którymi zostajemy w domach.

- Przed nami Wielki Tydzień roku pańskiego 2020. To na pewno będzie inny Wielki Tydzień,od tych, które dotychczas przeżywaliśmy - mówi w orędziu arcybiskup Wiktor Skworc. - Niemniej jednak, niezależnie od tych zewnętrznych problemów i trudności, jakie przeżywamy, to przecież będzie to ten sam czas skoncentrowany wokół najważniejszych wydarzeń w życiu Jezusa Chrystusa. Będziemy przeżywali pamiątkę ustanowienia Eucharystii, potem mękę i śmierć Chrystusa, ale także prawdę o Jego zmartwychwstaniu - podkreśla metropolita katowicki.

- Zachęcam, aby ten Wielki Tydzień przeżyć w wielkiej ciszy. W naszych domach, w naszych mieszkaniach spróbujmy się wyciszyć. Spróbujmy wyciszyć także środki komunikacji. Chciejmy jeszcze bardziej otwierać się na siebie i na Pana Boga - mówi w orędziu online arcybiskup Wiktor Skworc.

Otwierajmy się na Boga i na innych
Archidiecezja Katowicka
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama