GN 2/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Doświadczajmy wielkiej ciszy w Wielkim Tygodniu

Przeżyjmy Wielki Tydzień w wielkiej ciszy i wypełnijmy ją treścią, jaką jest Chrystus – apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązując do zbliżającej się Niedzieli Palmowej, która jest jednocześnie Światowym Dniem Młodzieży, abp Wiktor Skworc powiedział, że mimo pustej tego dnia katedry, będzie widział ją pełną. – Zachowuję w pamięci katedrę pełną młodzieży rozradowanej, ucieszonej, która przybyła na spotkanie z Chrystusem Królem – powiedział. – I myślę, że to też będzie spotkanie pełnie radości i życia, chociaż w przestrzeni wirtualnej.

Metropolita dodał też, że już od pewnego czasu młodzież przygotowuje się do tej niedzieli. – Różne postaci życia społecznego – zauważył – wzywają młodych do tego, żeby wstali i zrobili coś dobrego. To wpisuje się w hasło tegorocznego ŚDM, które wyznaczył papież Franciszek „Młodzieńcze, tobie mówię wstań!”

Arcybiskup wyraził nadzieję że spotkanie młodych ludzi z Jezusem Chrystusem Królem (takie jest wezwanie katowickiej katedry) w przestrzeni internetu sprawi, że młodzi wybiorą Go jako Pana swego życia.

Mówiąc o przeżywaniu Wielkiego Tygodnia w domach, metropolita katowicki prosił, aby szczególnie Wielki Piątek był dniem pojednania. Żeby w każdym domu była tego dnia adoracja krzyża, zarówno wspólnotowa, rodzinna, jak i osobista, z gruntownym rachunkiem sumienia. Abyśmy pojednali się z Bogiem i z ludźmi.

Pasterz lokalnego Kościoła mówił także o jałmużnie, jaką składają księża archidiecezji katowickiej. Na jego apel przekazują pieniądze na zakup respiratorów bądź środków ochronnych dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Tychach) i Szpitala św. Józefa w Mikołowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama