Sosnowiec. Trwa dezynfekcja

Przejścia podziemne, windy, wiaty - w mieście rozpoczęło się odkażanie. Dezynfekcją infrastruktury miejskiej na ogromną skalę zajmuje się Miejski Zakład Usług Komunalnych.

Między innymi 19 przejść podziemnych, 28 platform dla osób z niepełnosprawnościami oraz pięć wind miejskich (część zewnętrzna i wewnętrzna) - to niektóre sprzęty, które zostaną poddane dezynfekcji. Jednak jak zaznaczają przedstawiciele Urzędu Miasta to tylko ułamek zadań.

- Przed naszymi służbami ogromna praca do wykonania. Samych wiat mamy prawie 300, do tego dochodzi podobna liczba poręczy. Dezynfekcja chemiczna będzie przeprowadzana metodą natryskową, dlatego pracownicy MZUK będą pracować w specjalnych strojach oraz maskach filtracyjnych, które zalecane są jako element ochrony osobistej przy wykonywaniu prac z użyciem substancji chemicznych - wyjaśnia Jeremiasz Świerzawski, zastępca prezydenta miasta.

Dezynfekcji poddane będą m.in. poręcze, wiaty autobusowe, tramwajowe wraz z ławkami i tablicami ogłoszeń. - Dezynfekcję będziemy prowadzili tak długo, jak będzie trzeba. Oczywiście nie da się tego wszystkiego zrobić w ciągu jednego dnia - podkreśla zastępca prezydenta miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..