Nowy numer 49/2020 Archiwum

Racibórz. Dwie osoby z zakażonych koronawirusem wyzdrowiały. Mężczyzna i kobieta opuścili już szpital

Dobre wieści płyną z Raciborza. Dwie osoby zakażone COVID-19 i leczone w tamtejszym szpitalu zakaźnym wyzdrowiały i dziś [25.03.2020] zostały wypisane do domu - podał Śląski Urząd Wojewódzki.

To mieszkaniec Rybnika w sile wieku, który ponad dwa tygodnie temu trafił na oddział z objawami koronawirusa po tym, jak wrócił z Włoch. Niedługo po nim do szpitala przywieziona została także jego żona. Byli to pierwsi pacjenci ze stwierdzonym zakażeniem COVID-19 w raciborskiej placówce.

- Z informacji, które otrzymywaliśmy ze szpitala, pacjenci przez cały okres hospitalizacji byli w dobrym stanie. Teraz badania próbek wykazały wyniki ujemne, a to znaczy, że organizmy pokonały wirusa. To dobra wiadomość – podkreśla wojewoda śląski, Jarosław Wieczorek.

W województwie śląskim w sumie wyleczono już 3 osoby.

We wtorek [24.03.2020] do domu wyszedł mężczyzna, który był pierwszym pacjentem Szpitala Śląskiego w Cieszynie z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dodatkowe badania pobranych próbek nie wykazały już obecności groźnego wirusa w organizmie.

Niestety są też jednak kolejne potwierdzone badaniami przypadki zakażeń w naszym województwie.

W dobrym stanie jest starsza kobieta, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym w Tychach. Mieszkanka powiatu bielskiego zakaziła się od osoby z najbliższego otoczenia. W swoim domu, w izolacji, przebywa mężczyzna w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mężczyzna jest w dobrym stanie, a zakaził się od osoby z otoczenia. W ciężkim stanie z kolei do szpitala w Zawierciu trafił starszy mężczyzna z powiatu tarnogórskiego. Służby sanitarne ustalają okoliczności jego zakażenia.
W pracy zakaził się najprawdopodobniej mężczyzna w sile wieku, który obecnie przebywa w izolacji domowej. Mężczyzna, bez uciążliwych objawów choroby, jest pod nadzorem sanepidu w Katowicach.

Obecnie w województwie śląskim 102 osoby są zarażone, 3 wyzdrowiały, 2 zmarły,  hospitalizowanych jest 111 osób, objętych kwarantanną - 10 177, a nadzorem sanepidu - 8112 [ stan na godz.19.00 w dniu 25.03.2020].

AKTUALIZACJA  z godziny 20.33

Ministerstwo Zdrowia wieczorem na Twitterze poinformowało o kolejnych 20 przypadkach zakażenia COVID-19 w Polsce, z czego 5 dotyczy mieszkańców województwa Śląskiego.

Obecnie w województwie śląskim 107 osób jest zarażonych koronawirusem. W Polsce mamy 1051 przypadków COVID-19 potwierdzonych badaniami, z czego 14 zakażonych osób zmarło.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama