Nowy numer 13/2020 Archiwum

Tylko Ty i Bóg

W najbliższe piątkowo-sobotnie noce na śląskie drogi i ścieżki wyjdą setki milczących postaci. Oświetlając sobie trasę latarkami czołówkami, pokonają ogromny dystans: 40, 60, a nawet ponad 80 km. Dołącz do Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Na większości tras Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 3 kwietnia. Na Śląsku jest jednak bardzo dużo miejscowości, gdzie EDK rusza wcześniej. Na przykład w Orzeszu, czyli mniej więcej w środku archidiecezji katowickiej, to niezwykłe nabożeństwo zaczyna się już 27 marca. Do wyboru jest tu aż pięć tras o długości od 30 do 81 km. Trzy doprowadzają do punktu wyjścia w Orzeszu, gdzie uczestnicy zapewne zostawią samochody. Najdłuższa – Droga Cyryla i Metodego – prowadzi aż do miejscowości Pišt w Czechach.

Dostępne jest 14% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama