Nowy numer 13/2020 Archiwum

Sznity z miłością

Piotr już chciał zrezygnować z robienia kanapek dla bezdomnych. Przedtem jednak się pomodlił. Na następnym spotkaniu z ubogimi... dostał odpowiedź.

Na placu Andrzeja w Katowicach bezdomni i ubodzy co tydzień dostają od studentów kanapki i ciepłą herbatę. To tak zwane #katosznity. W jednym tygodniu jedzenie przygotowują młodzi z Duszpasterstwa Akademickiego przy katedrze (DA „Centrum”), a w drugim – z dominikańskiego duszpasterstwa przy Sokolskiej (DA „Gniazdo”). W środy o 19.00 studenci spotykają się na robieniu tych kanapek, a potem osobiście wręczają je ubogim. Na placu Andrzeja czeka już na nich zawsze kilkudziesięciu ubogich.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama