W czasie pandemii dzieci powinny uczyć się nie tylko matematyki czy przyrody, ale także religii. Wydział Katechetyczny kurii w Katowicach proponuje wejście na strony internetowe, dzięki którym nauka będzie ciekawsza.
Zachęcamy katechetów uczących dzieci w wieku od sześciu lat do jedenastu lat, tzn. od zerówki do czwartej lub piątej klasy, do skorzystania z propozycji jezuickiej TV Live „Mocni w Duchu”. Codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 11.00–12.30 będzie emitowany program dla dzieci, zawierający treści biblijne i ewangelizacyjne, przekazywane za pomocą metod aktywizujących oraz interakcyjnych, np. śpiewy, nauka kroków do piosenek, rysowanie - napisali pracownicy Wydziału Katechetycznego katowickiej kurii.
Zwrócili się też do wszystkich katechetów, pracujących w archidiecezji katowickiej o przesłanie poprzez dzienniki elektroniczne informacji do rodziców uczniów, by umożliwili swoim dzieciom uczestnictwo w programie.
Program z poniedziałku 16 marca można jeszcze zobaczyć TUTAJ.
Wydział Katechetyczny przypomina też katechetom o możliwości korzystania z portali związanych z podręcznikami do religii. Można tam znaleźć różnorodne materiały pomocnicze, skorelowane z treściami zawartymi w „Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego”.
- W celu jej realizacji prosimy wszystkich nauczycieli religii – duchownych i świeckich – o przesyłanie uczniom drogą elektroniczną materiałów oraz wskazówek do pracy w domu. Czas kwarantanny nie jest czasem wakacji. Lekcje religii, a zwłaszcza zajęcia nauczania indywidualnego można prowadzić za pośrednictwem dostępnych komunikatorów - informują pracownicy Wydziału.
Więcej szczegółów TUTAJ.
Wydział zachęca również katechetów uczących w szkołach ponadpodstawowych, żeby oprócz zdalnego nauczania zapoznali uczniów z propozycjami Radia eM i zachęcili ich do uczestnictwa w transmisjach Mszy Świętych, nabożeństw wielkopostnych oraz rekolekcji. – Otoczmy naszych uczniów duszpasterską troską i przypominajmy im o pozostawaniu w domu, zgodnie z zasadą odpowiedzialności za siebie i innych w duchu V Bożego przykazania „Nie zabijaj”, które wymaga od nas troski o zdrowie swoje i innych oraz zabrania niepotrzebnego narażania siebie i bliźnich na chorobę – napisali pracownicy.