Nowy numer 38/2023 Archiwum

Abp Skworc do diecezjan: Zapewniam was o duchowej bliskości. Modlę się za was

Ze specjalnym słowem zwrócił się do wiernych metropolita katowicki. Film z jego pasterskim przesłaniem opublikowany został przez Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej.

Od tej niedzieli obowiązują szczególne regulacje dotyczące naszego życia społecznego, także naszego życia religijnego. Chcemy się do nich dostosować, bo one ostatecznie służą naszemu wspólnemu dobru – przypomniał abp Skworc.

Swoje pozdrowienia skierował do osób starszych, rodzin i wszystkich pozostających w domach, życząc „pięknej, rodzinnej, wspólnotowo przeżytej niedzieli”. – W przestrzeni duchowej jest z nami Pan nasz Jezus Chrystus – dodał. 

Metropolita katowicki zaprosił wszystkich do wspólnej modlitwy. – O 20.30 każdego dnia chcemy modlić się w tych bardzo istotnych dla nas intencjach – powiedział.

Zapewnił o pamięci. – Pragnę wam życzyć wszelkiego dobra i zapewnić o duchowej bliskości, o tym, że modlę się za was jako pasterz Kościoła katowickiego.

Przypominał także, że wierni mogą liczyć na swoich duszpasterzy posługujących w parafiach. – W tym trudnym czasie oni chcą być blisko was. Możecie z nimi utrzymywać kontakt dzięki łączności internetowej czy telefonicznej. Oni są do waszej dyspozycji. Oni chcą wam pomóc. Chcą wam służyć Bożym słowem, duchowym wsparciem. Wszyscy tego wsparcia dzisiaj potrzebujemy – powiedział abp Skworc.

– Budujmy tę duchową wspólnotę, którą jest Kościół, z Jezusem Chrystusem, który jest w środku tej wspólnoty. On prowadzi nas w Duchu Świętym do swojego Ojca. Trwajmy w tej wspólnocie – powiedział na koniec, udzielając błogosławieństwa na wysiłek trwania i budowania tej wspólnoty.

Zapewniam was o duchowej bliskości
Przesłanie metropolity katowickiego do wiernych pozostających w domach w związku z wprowadzeniem stanu epidemicznego w Polsce.
Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast