Nowy numer 43/2020 Archiwum

Katowice. Sąd Metropolitalny zamknięty do końca marca

Zmiany związane są z zagrożeniem koronawirusem i wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz z wydanymi w tym względzie decyzjami władz kościelnych.

Oficjał Sądu Metropolitalnego w Katowicach ks. dr hab. Piotr Ryguła poinformował o zawieszeniu do 29 marca br.  przyjmowania osób w sprawach o nieważność małżeństwa kanonicznego oraz w innych sprawach, zarówno sądowych, jak i administracyjnych, właściwych temu Trybunałowi.

"Anuluje się we wspomnianym wyżej czasie wyznaczone wcześniej terminy wezwań i przesłuchań oraz udzielanie bezpłatnych porad prawnych na terenie Sądu" - dodał w specjalnym komunikacie ks. Ryguła.

Oficjał prosi również o powstrzymanie się we wspomnianym terminie od składania skarg powodowych. W kancelarii Sądu w godz. 9.00-12.00 od poniedziałku do piątku w sprawach koniecznych i bardzo pilnych można uzyskać informację pod numerem telefonu zamieszczonym na stronie Sądu (https://archidiecezjakatowicka.pl/sad-metropolitalny). Informacje na temat pracy Sądu prosimy także szukać na wskazanej stronie Sądu Metropolitalnego.

W związku z powyższym, adwokatów oraz strony procesowe informujemy, że zawieszony jest także bieg wszystkich terminów procesowych w sprawach, które toczą się przed tutejszym Trybunałem.    

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama