Nowy numer 49/2020 Archiwum

Region. Koleje Śląskie wdrażają procedury chroniące przed koronawirusem

W związku z potencjalnym ryzykiem zarażenia Koleje Śląskie przypominają podróżnym, by zwracali uwagę na stan zdrowia swój i współpasażerów oraz zachowywali wszystkie niezbędne środki bezpieczeństwa.

Odpowiednie procedury w zakresie ochrony przed koronawirusem zostały wdrożone również wśród pracowników. Spółka wprowadza także wzmożone działania w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pojazdów.

Pracownicy zostali m.in. poinstruowani, na jakie zewnętrzne objawy chorobowe u podróżnych zwracać uwagę, by w razie potrzeby zadbać o bezpieczeństwo pasażerów i powiadomić odpowiednie służby. Wszyscy kierownicy pociągów są wyposażeni w indywidualne apteczki z odpowiednią zawartością. Podobny instruktaż odbyli także pracownicy kas.
Dodatkowo w pociągach Kolei Śląskich można znaleźć przydatne informacje na temat koronawirusa, jego objawów, sposobów na unikanie zakażenia oraz pomocnych telefonów kontaktowych. Przewoźnik w komunikacie apeluje również, by "zawsze zgłaszać do pracowników naszych drużyn pokładowych wszystkie sytuacje, w której następuje pogorszenie samopoczucia i może być potrzebna pomoc".

Z uwagi na zidentyfikowany przypadek chorego w Polsce, Koleje Śląskie uspokajają pasażerów i przypominają o prowadzonych wzmożonych działaniach w zakresie czyszczenia i dezynfekcji pojazdów. "Łącznie nad czystością naszych pociągów czuwają 63 osoby. Wnętrza pojazdu są czyszczone zarówno z użyciem detergentów jak i pary – oba te czynniki skutecznie zwalczają koronawirusa. Dezynfekowane są wszelkie elementy, które mają kontakt z dużą liczbą osób – jak np. uchwyty czy wnętrza toalet" – podkreśla przewoźnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama