Katowice. Decyzją wojewody IEM bez publiczności

Wojewoda śląski podjął decyzję w sprawie największych rozgrywek e-sportowych, zaplanowanych na najbliższy weekend w Katowicach.

Początkowo organizatorzy, w tym miasto Katowice, uspokajali, że impreza odbędzie się zgodnie z planem. Ze względu na bezpieczeństwo uczestników planowano m.in. obowiązkową kontrolę stanu zdrowia przed wejściem do Spodka. Jednak w czwartek w godzinach wieczornych biuro prasowe wojewody śląskiego poinformowało o zakazie udziału publiczności. Decyzja zapadła po konsultacjach z głównym inspektorem sanitarnym Jarosławem Pinkasem, wiąże się z zagrożeniem dotyczącym koronawirusa.

"Ze względu na niezwykle duże zagrożenie koronawirusem" senator PO Marek Plura zaapelował w czwartek do wojewody śląskiego o odwołanie Intel Extreme Masters, zwracając uwagę, że w ubiegłym roku wzięło w niej udział 176 tys. widzów z całego świata.

Decyzję skomentowali przedstawiciele ESL Polska. - "O godzinie 19:45 otrzymaliśmy informację od Przedstawicieli Województwa Śląskiego o cofnięciu pozwolenia na organizację wydarzenia masowego. Do tego momentu posiadaliśmy prawnie wiążącą decyzję, zezwalającą na organizację imprezy, która w ciągu ostatnich kilku dni była wielokrotnie potwierdzana. Ostatni raz pozytywna opinia potwierdzana była kilka godzin temu. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek wydał decyzję o anulowaniu zgody na organizację imprezy masowej w Katowicach. W związku z zaistniałą sytuacją, Intel Extreme Masters Katowice 2020 odbędzie się bez publiczności. Firma ESL szanuje i rozumie decyzję Wojewody oraz powody jej wydania i obecnie pracuje nad dotarciem do posiadaczy biletów, gości i mediów. Całkowity koszt zakupionych biletów będzie zwrócony. Turniej zostanie rozegrany zgodnie z planem bez udziału publiczności oraz transmitowany w Internecie i w telewizji" - czytamy w oświadczeniu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..