Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Region. I Krwista Olimpiada Międzyuczelniana

Promocja idei krwiodawstwa wśród studentów to cel wydarzenia, na jakie w marcu zaprasza Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.

Olimpiada będzie rozgrywana od 2 marca między siedmioma szkołami wyższymi w województwie śląskim. - Studenci to znacząca grupa wśród naszych krwiodawców. Zależy nam na tym, aby upowszechnić wśród nich krwiodawstwo, ale też zachęcić do regularnego oddawania krwi - wyjaśnia dr Stanisław Dyląg, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK).

Jako pierwsi krew będą oddawać studenci katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Dalsze przystanki na trasie mobilnych ambulansów RCKiK to: Politechnika Częstochowska, Akademia Muzyczna w Katowicach, następnie wydziały Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu, Zabrzu i Katowicach, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Politechnika Śląska - najpierw w Katowicach, a później w Gliwicach i Zabrzu. Ostatni przystanek to Uniwersytet Śląski - najpierw wydziały mieszczące się w Katowicach, a podczas ostatniej zbiórki (24 marca) w Cieszynie. Wygra ta uczelnia, której studenci oddadzą najwięcej krwi.

Motywację do regularnego oddawania krwi ma wzmocnić przygotowywana właśnie dla RCKiK w Katowicach specjalna aplikacja. Zainstalowana na telefonie, będzie stale informować o stanie zapasów krwi poszczególnych grup, przypominać o akcjach specjalnych, umożliwiać dzielenie się swoimi osiągnięciami krwiodawcy w portalach społecznościowych, czy korzystanie z voucherów zniżkowych zaoferowanych przez partnerów przedsięwzięcia.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama