Nowy numer 13/2020 Archiwum

Katowice. Nie będzie strajku w Polskiej Grupie Górnicze. Będą podwyżki

Jest przełom w negocjacjach płacowych w Polskiej Grupie Górniczej. Nie będzie strajku w PGG i zapowiadanej na 28 lutego manifestacji górników w Warszawie.

Po kilkugodzinnych rozmowach w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim pomiędzy zarządem Polskiej Grupy Górniczej, związkowcami tej spółki i reprezentantami rządu - strony doszły do porozumienia. O jego szczegółach poinformował wicepremier Jacek Sasin:

Według wyliczeń związkowców podwyżka o 6 proc. będzie oznaczać ok. 350-400 zł brutto więcej na jednego zatrudnionego w spółce. Do dalszych rozmów strony mają wrócić we wrześniu. Porozumienie komentują Dominik Kolorz ze związkowej Solidarności oraz Bogusław Ziętek z Sierpnia 80.:

Podwyżki będą kosztować PGG ok. 270 mln zł rocznie.

« 1 »

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama