Nowy numer 13/2020 Archiwum

Mikołaj Konstanty: Aptek ubywa. To dobrze!

Aptek ubywa. To dobrze - mówił na antenie Radia eM dr n. farm. Mikołaj Konstanty, prezes Rady Śląskiej Izby Aptekarskiej. Wyjaśnił, że w efekcie reformy "Apteka dla aptekarza" wreszcie poprawia się sytuacja klientów aptek.

Mikołaj Konstanty: Aptek ubywa. To dobrze! (19.2.2020).
Radio eM

Jak powiedział gość Radia eM, dzięki temu, że teraz apteki mogą prowadzić tylko farmaceuci, zmniejszyła się liczba aptek, w których brakowało fachowego personelu. Nie zmienia to jednak faktu, że w Polsce wciąż brakuje farmaceutów. Dr Mikołaj Konstanty przytoczył liczbę 1,8 farmaceuty przypadającego średnio na aptekę w naszym kraju, podczas gry średnia w Unii Europejskiej przekracza liczbę 2.

Efektem akcji "AdA" jest też - jak dodał gość "Rozmowy poranka" - ukrócenie procederu wykorzystywania aptek do wywożenia za granicę leków, które w Polsce są tańsze, a których z powodu takich działań zaczęło brakować na rynku. Dr Mikołaj Konstanty uspokajał też pacjentów jeśli chodzi o dostępność leków w sytuacji, gdy w Chinach panuje koronawirus, a produkcja leków jest w dużym stopniu uzależniona od fabryk chińskich. Wyjaśnił, że brak niektórych leków - np. na cukrzycę i tarczycę - to generalnie problem krajów w naszej części Europy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama