GN 13/2020 Archiwum

Sława Umińska-Duraj: Piekary Śl. nie zgodzą się na przywożenie odpadów do miasta

Piekary Śl. nie zgodzą się na przywożenie odpadów do miasta - podkreśliła na antenie Radia eM prezydent Piekar Śląskich Sława Umińska-Duraj, odnosząc się do projektu wybudowania w mieście parkingu do kontrolowania samochodów z odpadami.

Sława Umińska-Duraj: Piekary Śl. nie zgodzą się na przywożenie odpadów do miasta.
Radio eM

Sława Umińska-Duraj zdecydowanie odrzuciła możliwość zaakceptowania przez samorząd Piekar Śląskich pomysłu władz województwa śląskiego, aby w mieście zlokalizować jeden z trzech parkingów, na które będą kierowane do kontroli samochody przewożące nielegalne odpady. Dwa pozostałe parkingi mają być przy ul. Koksowniczej w Dąbrowie Górniczej oraz ul. Roździeńskiej w Katowicach. Prezydent Piekar Śl. podkreśliła po raz kolejny w Radiu eM, że miasto musiałoby też pokryć koszty budowy bezpiecznego hangaru dla takich pojazdów. Na samorząd spadłby też obowiązek utylizacji odpadów w przypadku porzucenia ładunku przez przewoźnika, co w przypadku nielegalnych transportów odpadów zdarza się.

Prezydent Piekar Śl. pozytywnie oceniła zapowiedzi, jakoby do realizacji rządowego programu Mieszkanie+ mieli zostać dopuszczeni deweloperzy. Pozytywnie oceniła też sam program, jednak zauważyła, że nie jest on realizowany w Piekarach, gdzie brakuje kapitału do budowy mieszkań na działkach, które miasto przygotowało zgodnie z założeniami Mieszkania+.

Goszcząca w „Rozmowie poranka” prezydent Piekar przyznała, że zlikwidowanie z mieście kopalń budzi żal po tym, co było nieodłącznym elementem miasta, ale likwidację udało się przeprowadzić bardzo sprawnie, bez niepokojów społecznych. To zasługa dobrej współpracy Węglokoksu z miastem – oceniła pani prezydent. Podkreśliła, że wprawdzie zmniejszyły się wpływy do budżetu miejskiego np. z tzw. opłaty eksploatacyjnej, ale to zmobilizowało samorząd do szukania innych źródeł dochodu. Szansy upatruje on teraz w inwestycjach na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Piekarach Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

  • ola
    13.02.2020 14:09
    Już i tak przywożą do piekar wszystkie odpady, Piekary są otoczone wysypiskami.
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama