Nowy numer 22/2020 Archiwum

Bp Adam Wodarczyk: Bez osób konsekrowanych trudno sobie wyobrazić praktyczne funkcjonowanie Kościoła

- Bez osób konsekrowanych trudno sobie wyobrazić praktyczne funkcjonowanie Kościoła. Warto im podziękować za ich świadectwo i służbę - powiedział bp Adam Wodarczyk w Radiu eM.

Bp Adam Wodarczyk: Bez osób konsekrowanych trudno sobie wyobrazić praktyczne funkcjonowanie Kościoła
Radio eM

W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego. - To święto wszystkich osób, które łączy pragnienie życia oddanego Bogu na drodze rad ewangelicznych: ubóstwa, czystości i posłuszeństwa - powiedział bp Wodarczyk, wskazując, że osoby konsekrowane mają być dla świata znakiem eschatologiczej rzeczywistości Królestwa Bożego, której pełnia dopiero nadejdzie.

2. lutego Kościół obchodzi także Święto Ofiarowania Pańskiego. Jak mówił biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej, w tym dniu Chrystus ponownie ukazuje się nam jako Światło na oświecenie pogan. - Chrystus jest ukazywany jako światłość, która wyprowadzi ludzkość z grzechu. To najważniejszy przekaz tego święta - stwierdził bp Wodarczyk.

Jak wskazywał biskup pomocniczy, tradycyjna nazwa tego święta - Matki Bożej Gromnicznej - podkreśla znaczenie symbolu świec, które tego dnia są święcone w kościołach. - Gromnica to znak Chrystusa - Światłości, jako przewodnika dla osoby umierającej, by przechodziła do życia wiecznego w świetle - mówił bp Wodarczyk. - Warto, aby w naszych domach, w widocznym miejscu, obok Pisma Świętego, stała także gromnica - kontynuował.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama