Nowy numer 13/2020 Archiwum

Katowice. Tramwaj na południe z dużym opóźnieniem. W tym roku trasy tramwajowej na południe nie będzie

W Katowicach nie będzie - na razie - tramwaju na południe. Miasto nie wykorzysta też na ten cel unijnego dofinansowania. Wciąż brakuje decyzji środowiskowej w tej sprawie.

Władze miasta  pozyskały ok. 700 mln zł dofinansowania na szereg projektów, m.in. na budowę centrów przesiadkowych, termomodernizacje, czy rewitalizację parków. Wśród planowanych inwestycji była też budowa trasy tramwajowej na południe. Realizacja nie jest na razie możliwa ze względu na brak decyzji środowiskowej   - mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Katowicach:

Początkowo zakładano, że trasa zostanie oddana do użytku w 2020 r. W tej sytuacji władze miasta liczą na to, ze uda się pozyskać unijne środki na te inwestycje w perspektywie finansowej na lata 2021-2027.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama