Nowy numer 38/2023 Archiwum

Katowice. Rozpoczęła się XIII edycja programu "Mieszkanie za remont"

Na nowych najemców czeka 40 lokali. Aby je wynająć od miasta, trzeba zobowiązać się do przeprowadzenia remontu.

Listę lokali, które można wynająć, opublikowano w poniedziałek (27.01) na stronie Urzędu Miasta w Katowicach. Jest ich 40. Do tej pory w ten sposób zasiedlonych zostało ponad 300 mieszkań. - „Mieszkanie za remont” to doskonała okazja na znalezienie swego lokum dla osób, które nie chcą brać kredytów na kupno mieszkania, ani płacić wysokiego odstępnego za wynajem na rynku komercyjnym. Program jest bardzo ważny z punktu widzenia miasta, bo pozwala nie tylko zaspokajać ważne potrzeby mieszkańców, ale też sukcesywnie zmniejszać liczbę pustostanów. Zdarza się także tak, że osoby spoza Katowic, otrzymując „mieszkanie za remont”, meldują się w Katowicach i tutaj odprowadzają też podatki, co jest ważne w dobie wyzwań demograficznych - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- W bieżącej edycji programu mamy do wyboru 40 mieszkań o powierzchni od 15 m kw do prawie 80 m kw. Cena najmu za 1 m kw waha się od 3,25 zł do 5,80 zł i jest uzależniona m.in. od lokalizacji, a także standardu mieszkania - mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Lokale znajdują się przede wszystkim w Śródmieściu (m.in. ul. Mikołowska, Uniwersytecka, Kozielska, Batorego, 3 Maja, Kościuszki, Drzymały, Francuska), ale też na Koszutce (ul. Grażyńskiego, Okrzei), Ligocie (ul. Koszalińska, Grunwaldzka), Piotrowicach (ul. Ziołowsa, Jankego) czy Szopienicach (ul. Morawa, 11 Listopada, Wiosny Ludów).

Aby móc ubiegać się o mieszkanie za remont, należy spełnić kilka warunków. Po pierwsze, nie można być właścicielem innego mieszkania. Po drugie – należy spełnić kryterium dochodowe. Przykładowo – dla gospodarstwa jednoosobowego to dochód mieszczący się w widełkach od 1 650 zł do 4 400 zł, a w przypadku gospodarstwa wieloosobowego dochód na jedną osobę musi się mieścić w przedziale od 1 100 zł do 2 860 zł. Trzecim warunkiem jest brak zaległości z tytułu najmu aktualnie zajmowanego lokalu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast