GN 13/2020 Archiwum

Tomasz Zjawiony: Nasze firmy zyskały na wojnie handlowej USA-Chiny

- Nasze firmy zyskały na wojnie handlowej USA-Chiny - powiedział w Radiu eM Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Tomasz Zjawiony: Nasze firmy zyskały na wojnie handlowej USA-Chiny
Radio eM

Jak wyjaśnił, po tym jak między Chinami a Stanami Zjednoczonymi doszło do ochłodzenia stosunków gospodarczych Chińczycy zaczęli poszukiwać nowych kontrahentów. Znaleźli ich m.in. w Polsce, także w regionie śląskim. Dotyczy to zwłaszcza branży spożywczej.

Prezes RIG zapowiedział też Regionalne Gospodarcze Otwarcie Roku, które w przyszłym tygodniu będzie okazją do spotkania środowiska biznesu, samorządu i polityki, by przedyskutować wyzwania rozpoczętego niedawno roku.

Gość "Rozmowy poranka" przyznał, że rząd wprowadza kolejne rozwiązania korzystne dla przedsiębiorców, ale wciąż szczególnej pomocy potrzebują najmniejsze firmy, które najbardziej może dotknąć nowa sytuacja finansowa, np. obowiązek wypłacania pracownikom podwyższonej najniższej krajowej pensji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama