Nowy numer 13/2020 Archiwum

Bp Grzegorz Olszowski: Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma nam uświadomić, że jedność jest darem

- Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ma nam uświadomić, że jedność jest darem, który otrzymujemy od Pana Boga i za który jesteśmy odpowiedzialni - powiedział w Radiu eM bp Grzegorz Olszowski.

Życzliwymi bądźmy – pod tym hasłem będzie przebiegał Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan 2020, który odbywa się co roku między 18 a 25 stycznia.

W nawiązaniu do tej inicjatywy biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej zachęcał do nieustannej troski o jedność. – Mówiąc o jedności, mam na myśli przede wszystkim jedność każdego nas z Bogiem, sobą i bliźnimi – wyjaśniał bp Olszowski, wskazując, że chrześcijanie powinni być też przykładem życzliwości i otwartości na drugiego człowieka.

– W kontekście naszego przeżywania niedzieli wiele możemy nauczyć się od naszych starszych braci w wierze, patrząc, jak oni przeżywali dzień szabatu – mówił bp Grzegorz Olszowski, odnosząc się do obchodzonego dziś XXIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce. Jego hasłem są słowa z Księgi Wyjścia: „Pamiętaj o dniu szabatu, aby należycie świętować” (Wj 20,8). – Jako chrześcijanie powinniśmy sobie uświadomić, że w historii zbawienia uczestniczymy w wielkiej tradycji narodu wybranego – kontynuował bp Olszowski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama