GN 13/2020 Archiwum

Archidiecezja. Szkolenie dla fotografów

Kuria metropolitalna w Katowicach organizuje kurs fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgicznych.

Zajęcia odbywać się będą 9 i 10 marca br. w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach, ul. Jordana 18. Początek o godz. 16.30.

Od 13 stycznia br. przyjmowane są zapisy na kurs drogą elektroniczną: duszpasterstwo@katowicka.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu. Liczba miejsc jest ograniczona.

Robienie zdjęć i nagrywanie filmów w kościołach regulują wskazania Komisji Episkopatu Polski ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego dotyczące fotografowania i filmowania podczas celebracji liturgii. Ten dokument zwraca uwagę, że fotografowie i operatorzy sprzętu audiowizualnego, którzy zamierzają wykonywać swoje czynności podczas celebracji liturgii, są zobowiązani ukończyć specjalny kurs i otrzymać pisemne upoważnienie miejscowej władzy duchownej. Kurs jest wymagany szczególnie dla zawodowych fotografów i operatorów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama