Nowy numer 2/2021 Archiwum

Katowice. Abp Skworc spotkał się z Radą Społeczną

Konieczność formacji uwzględniającej podstawowe tematy etyczne podkreślali w dyskusji o aktualnych wyzwaniach stojących przed naszym społeczeństwem członkowie Rady Społecznej przy Arcybiskupie Katowickim.

Na początku spotkania abp Skworc podziękował radzie za pracę, a szczególnie za zeszłoroczny apel w związku z planowaną akcją strajkową nauczycieli.

Wśród zagadnień poruszanych we wspólnej dyskusji pojawiła się m.in. aborcja i związane z nią, obowiązujące obecnie w Polsce prawa. Członkowie wyrazili chęć przedstawienia wspólnego stanowiska w tej sprawie. Adwokat Tomasz Kurpas, współpracujący z katowicką kurią w sprawach nadużyć seksualnych duchownych szczególnie wobec nieletnich, mówił o przyjętych normach postępowania.

Z kolei zaproszony na spotkanie ks. prof. Henryk Olszar, odpowiedzialny za realizację projektu "Panteon Górnośląski - badania naukowe", przedstawił zakres prowadzonych działań, mających na celu opracowanie biogramów osób, które znajdą w planowanej w podziemiach katowickiej katedry nowej instytucji kultury.

Owocem spotkania będzie komunikat zawierający wspólne stanowisko Rady Społecznej w kwestii poruszanych zagadnień.

Rada Społeczna stanowi gremium konsultacyjne i doradcze arcybiskupa metropolity katowickiego. Jej zadaniem jest wypracowywanie opinii na temat ważnych aktualnych wydarzeń społecznych w aspekcie działalności pasterskiej Kościoła.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama