Nowy numer 21/2022 Archiwum

Nie można położyć się i czekać

O wsparciu z góry, które potrzebne jest w każdej sytuacji, mówi Rafał Piech, prezydent Siemianowic Śląskich.

Marta Sudnik-Paluch: Na jakim stanowisku jest zatrudniona Matka Boża i ile zarabia – czy to prawda, że dostajecie takie pytania?

Rafał Piech: Tak, pojawiły się przed wyborami. To była trochę reakcja na moje świadectwo z Niepokalanowa, w którym wspominałem o tym wsparciu Pana Boga i Matki Boskiej w mojej codziennej służbie i misji przebudowy miasta. To sprawiło, że zaczęły docierać do nas pytania, w trybie dostępu do informacji publicznej, o to, na jakim stanowisku pracuje Matka Boża. A my musieliśmy na to odpowiadać. To są zwykłe złośliwości, najczęściej autorstwa osób, którym się wydaje, że są tolerancyjne.

Ale chyba liczył się Pan z takimi reakcjami, dając świadectwo?

Miałem tego świadomość. Czasem słyszę: „Wiesz, to ryzykowne. Dzisiaj nie jest popularne mówienie o Bogu i wierze, bo młodzi patrzą na to negatywnie albo po prostu się wstydzą”. Ale czego tu się wstydzić? Zawsze się zastanawiam, gdy widzę napis na koszulkach „Nie wstydzę się Jezusa”, bo ja uważam, że wstydzić się należy złych czynów.

Leżące po sąsiedzku Piekary oddane są w opiekę Matce Bożej. W ubiegłym roku prezydent Piotrkowa Trybunalskiego również dokonał takiego aktu. Jednak Pan nie tylko uczynił ten gest, ale także daje świadectwo, że jest on potrzebny i przynosi realne efekty.

Jeżeli widzę, że bezgraniczne zaufanie Bogu procentuje, wtedy mówię o tym głośno. A łaski płyną w mojej codziennej pracy. Widzę, jak wiele problemów rozwiązuje się w sposób niewyjaśniony. Myślę, że mój przykład przekona, że to słuszna droga. Oczywiście, to się nie dzieje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki: zawierzam i dostaję mercedesa. My musimy zrobić wszystko, co możemy, iść równolegle z łaską Bożą. I tylko wtedy możemy coś zdziałać. Nie można położyć się i czekać.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama