Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katowice. Dziś wręczenie nagrody Szramka

W święto Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP nagrodę odbierze Helena Hrapkiewicz.

Laureatka jest psychologiem, pedagogiem i wykładowcą, długoletnim kierownikiem Uniwersytetu Trzeciego Wieku UŚ. Zajmuje się aktywizacją ludzi starszych w Katowicach. Jest pomysłodawcą i organizatorką wielu imprez aktywizujących dojrzałych ludzi, jak np. konferencja „Kariera zaczyna się po 50-ce”. Radna Katowic w VI kadencji Rady Miasta.

Dr Helena Hrapkiewicz uczestniczy w pracach Komisji Polityki Społecznej Rady Miasta Katowice w zakresie pomocy ludziom biednym oraz w zakresie ochrony zdrowia ludzi starszych. Zabiega o pieniądze na kolejne lata funkcjonowania UTW. Współtworzyła Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Katowickiej. Jest autorką licznych artykułów tematycznie nawiązujących do funkcjonowania rodziny.

Pełni funkcję Pełnomocnika ds. Seniorów Miasta Katowice. Jej zadaniem jest koordynacja całości zadań miasta podejmowanych na rzecz osób w wieku senioralnym, w tym planowanie, inicjowanie i konsultowanie działań skierowanych do seniorów w Katowicach.

Dr Helena Hrapkiewicz jest 11. laureatką nagrody ustanowionej w 2009 roku. W ubiegłych latach nagrodzeni zostali m.in. Teresa i Eugeniusz Maliccy, s. Anna Bałchan czy Mariusz Kozubek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast