Nowy numer 07/2020 Archiwum

List pasterski o nowym programie duszpasterskim napisał abp Skworc

- Dzięki Bogu i determinacji ludzi odzyskaliśmy niedzielę. Ten dzień ofiarowany nam przez Boga do świętowania, którego centrum stanowi Eucharystia, rzuca światło na cały tydzień - pisze do diecezjan arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

Abp Wiktor Skworc pisze też, że niedziela ma nam służyć uzdrowieniu relacji człowieka z Bogiem, z samym sobą, z rodziną, ze światem.

- Każdemu potrzebny jest niedzielny odpoczynek, aby pomyślał, kim jest i dokąd zmierza. Niedzielny odpoczynek służy poszerzeniu naszego patrzenia. W ten sposób dzień odpoczynku, którego centrum stanowi Eucharystia, rzuca światło na cały tydzień i sprawia, że nasza opieka nad naturą i ubogimi staje się naszym osobistym zadaniem - stwierdza.

Przeczytaj w najnowszym "Gościu Niedzielnym":

Jego list jest poświęcony nowemu, trzyletniemu programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce. Program ten nosi nazwę "Eucharystia daje życie".

Metropolita katowicki w związku z tym wzywa wszystkich diecezjan do większej troski o skarb Eucharystii, do poznawania tej wielkiej tajemnicy naszej wiary, jej piękna i treści. - Wyzwanie to odnosi się do wszystkich ochrzczonych, na czele z biskupami i i kapłanami - pisze.

List zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w pierwszą niedzielę adwentu w ramach homilii.

Można go też przeczytać u nas - poniżej - na następnych stronach.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama