Nowy numer 39/2023 Archiwum

List pasterski o nowym programie duszpasterskim napisał abp Skworc

- Dzięki Bogu i determinacji ludzi odzyskaliśmy niedzielę. Ten dzień ofiarowany nam przez Boga do świętowania, którego centrum stanowi Eucharystia, rzuca światło na cały tydzień - pisze do diecezjan arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

Abp Wiktor Skworc pisze też, że niedziela ma nam służyć uzdrowieniu relacji człowieka z Bogiem, z samym sobą, z rodziną, ze światem.

- Każdemu potrzebny jest niedzielny odpoczynek, aby pomyślał, kim jest i dokąd zmierza. Niedzielny odpoczynek służy poszerzeniu naszego patrzenia. W ten sposób dzień odpoczynku, którego centrum stanowi Eucharystia, rzuca światło na cały tydzień i sprawia, że nasza opieka nad naturą i ubogimi staje się naszym osobistym zadaniem - stwierdza.

Przeczytaj w najnowszym "Gościu Niedzielnym":

Jego list jest poświęcony nowemu, trzyletniemu programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce. Program ten nosi nazwę "Eucharystia daje życie".

Metropolita katowicki w związku z tym wzywa wszystkich diecezjan do większej troski o skarb Eucharystii, do poznawania tej wielkiej tajemnicy naszej wiary, jej piękna i treści. - Wyzwanie to odnosi się do wszystkich ochrzczonych, na czele z biskupami i i kapłanami - pisze.

List zostanie odczytany w parafiach archidiecezji katowickiej w pierwszą niedzielę adwentu w ramach homilii.

Można go też przeczytać u nas - poniżej - na następnych stronach.

« 1 2 3 4 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast