Nowy numer 38/2021 Archiwum

Rusza tydzień bezustannej modlitwy za księży. Zapisz się!

Między 1 a 7 grudniem modlitwa będzie trwała nawet w nocy! Podajemy link, gdzie możesz wybrać dla siebie godzinę spośród tych, które jeszcze są wolne.

Ta akcja wyszła od Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Katowickiej. - W dniach 1-7 grudnia chcemy zorganizować czas bezustannej modlitwy za kapłanów, polecając ich posługę i wszystkie ich sprawy. Pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do takiego modlitewnego czuwania. Rozpoczniemy to czuwanie w niedzielę 1 grudnia o godz. 0:00, a zakończymy w sobotę 7 grudnia o 23:59 - czytamy na stronie oazowego Domu Formacyjnego w Wiśle-Jaworniku.

Wystarczy wybrać jedną godzinę, którą poświęcimy na modlitwę za naszych księży. Zapisy na godziny, które jeszcze są wolne, znajdziesz pod adresem: http://jawornik.org/tydzien-modlitw-za-kaplanow/

Pomysłodawcy akcji cytują papieża Franciszka: "Módlcie się za nas, biskupów i za kapłanów. Tak bardzo tego potrzebujemy, abyśmy trwali wierni, abyśmy byli ludźmi, którzy czuwają nad stadem".

Forma modlitwy w Tygodniu modlitw za kapłanów jest dowolna. Może to być różaniec, adoracja, Eucharystia i komunia przyjęta w intencji kapłanów, itp. - ale zakłada pełną godzinę czuwania na modlitwie.

- Widzimy potrzebę modlitwy za księży i jednocześnie troskę ludzi, którzy chcą się za kapłanów modlić - mówi ks. Waldemar Maciejewski, moderator Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej. Mówi o swoich znajomych, którzy zamiast narzekać za księży, modlili się za nich w czasie poprzedniej edycji tej akcji. - Jedna dziewczyna opowiadała, że w czasie tej godziny wróciła pamięcią do wszystkich księży, którzy w przeszłości coś dla niej zrobili, np. prowadzili ją do Komunii, a potem Oazy - dodaje.

Osoby, które chcą otrzymać przypomnienie pół godziny przed rozpoczęciem czasu swojego czuwania, powinny w formularzu zgłoszeniowym podać swój numer telefonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama