Nowy numer 38/2021 Archiwum

Katowice. W niedzielę odpust w katedrze

W południe w katedrze w Katowicach abp Skworc będzie przewodniczył Mszy św. pontyfikalnej. 30-lecie świętuje też Caritas Archidiecezji Katowickiej.

W zaproszeniu do diecezjan abp Wiktor Skworc napisał m. in.: "W najbliższą niedzielę, 24 listopada, skierujemy nasze serca ku Jezusowi Chrystusowi, Królowi Wszechświata. To właśnie Jemu będziemy dziękować za wszelkie dobro otrzymane w kończącym się roku liturgicznym, zwłaszcza za Ducha Świętego, «który od Ojca i Syna pochodzi». To On buduje Kościół i wyposaża nas w dary i charyzmaty".

W czasie odpustu w katedrze świętować będzie też Caritas Archidiecezji Katowickiej, obchodząca 30. urodziny.

"Instytucja ta, powołana w listopadzie 1989 r., podejmuje dzieła dobroczynne oraz nieprzerwanie troszczy się o osoby starsze, chore, niepełnosprawne, ubogie i wykluczone społecznie, a także o dzieci dotknięte rodzinnymi kryzysami. Ważnym wymiarem działalności charytatywnej naszego lokalnego Kościoła są parafialne zespoły Caritas i szkolne koła Caritas" - napisał arcybiskup katowicki.

Do udziału we Mszy św. pontyfikalnej zaprosił pracowników, wolontariuszy i podopiecznych Caritas Archidiecezji Katowickiej oraz wiernych zaangażowanych w parafialnych zespołach charytatywnych, również dzieci i młodzież ze szkolnych kół Caritas wraz z opiekunami. Po Eucharystii zostaną wręczone archidiecezjalne medale Pro Christi Regno.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama